Kabina do wózka widłowego - kiedy warto ją zamontować?

Nie każdy wózek widłowy oryginalne został wyposażony w zabudowaną kabinę. Większość urządzeń czołowych kupowanych od producenta dysponuje jedynie metalową ramą bezpieczeństwa, która ewentualnie wyposażona bywa w daszek zabezpieczający przed ewentualnym upadkiem unoszonego ładunku na głowę operatora.

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej konstrukcjom jakimi są kabiny do wózków widłowych. Wskażemy jakie są zalety tego typu rozwiązań oraz jakie opcje montażu są obecnie najbardziej popularne na rynku.

Które wózki mogą posiadać kabiny?

Kwestia tego, czy wózek widłowy może posiadać kabinę czy nie, wynika głównie z jego budowy i faktu, czy całość mocowania będzie miała na czym spocząć. Całkowicie pozbawione możliwości montażu kabiny są wszystkie paleciaki, ponieważ nawet najbardziej zaawansowane z nich - czyli wózki paletowe elektryczne nie posiadają ramy, do której można by przytwierdzić poszczególne elementy zabudowy.

Zdecydowanie najczęściej montuje się kabiny do wózków widłowych czołowych, czyli:

Wynika to oczywiście nie tylko z możliwości montażu, ale także (a raczej przede wszystkim) z zapotrzebowania na tego typu zabezpieczenie wózka widłowego.

Kiedy przydatna może być kabina do wózka widłowego?

wózek widłowy toyota z kabiną

Montaż kabiny wózka widłowego należy do jednej z dość popularnych usług świadczonych przez serwisy wózków widłowych. Wynika to z charakteru pracy, jaki posiadają wózki jezdniowe podnośnikowe. Mowa tu oczywiście nie o transporcie i magazynowaniu odbywającym się wewnątrz budynków czy hali, ale o obsłudze ładunków, którą przeprowadza się na zewnątrz.

Zmienne warunki pogodowe, opady (deszcz i śnieg), czy wiatr mogą skutecznie utrudniać codzienną obsługę urządzeń poza budynkami. Takie warunki pracy nie są również odpowiednie dla operatorów. Dlatego też niezwykle przydatne jest zamontowanie na wózku kabiny, która skutecznie zabezpiecza pracownika przed złą pogodą.

Rodzaje zabudowy w wózkach

szyba wózka widłowego z kratką

Zabudowa wózka widłowego to nie tylko typowa kabina do wózka widłowego. Na rynku dostępne są różne możliwości i różne części, które ułatwiają zachowanie widlaków w dobrym stanie przez jak najdłuższy czas. Wśród usług, które pozwalają na zmianę wyglądu i zabudowy wózków widłowych wyróżnia się:

  • montaż zadaszenia;
  • montaż tylnej przedniej lub tylnej szyby;
  • zamontowanie drzwi;
  • całkowity montaż kabiny do wózka widłowego.

Są to najczęściej wybierane przez właścicieli wózków rozwiązania, które służą pracy na zewnątrz. Wybrany typ zabudowy zależy od oczekiwań klienta, czyli właściciela wózka widłowego. Ostateczna cena kabiny (bądź też jedynie jej elementów) zależy od kilku czynników:

  • Rodzaju zabudowy i ilości części wykorzystywanych w zabudowie.
  • Sposobu montażu.
  • Tego, czy całość mocowana i montowana będzie przez producenta czy też bezpośrednio w firmie klienta.

Jednocześnie, przed zleceniem usługi warto sprawdzić czy zakupiona kabina do wózka widłowego objęta będzie gwarancją.

Dodatkowe udogodnienia

lampa

Kabina to nie tylko wygodne zabezpieczenie przed negatywnymi skutkami niekorzystnych warunków atmosferycznych, to także wygodna przestrzeń robocza, która pozwala na właściwe przystosowanie i bezpieczne funkcjonowanie pracowników.
Zamontowane w kabinie ogrzewanie i/lub klimatyzacja umożliwia zachowanie odpowiedniej dla operatora temperatury, bez obaw, iż przyjdzie mu obsługiwać sprzęt w zbyt niskiej lub wysokiej temperaturze.
Ponadto, dodatkowym udogodnieniem może być również dodatkowe oświetlenie czy dodatkowe lampy, ułatwiające wykonywanie manewrów.

Skontaktuj się z naszym serwisem wózków widłowych

otwarta-kabina

Jeśli potrzebujesz, by na Twoim wózku widłowym zamontować kabinę, zadzwoń lub napisz do nas po więcej informacji. Kabina do wózków widłowych to rozwiązanie, która zdecydowanie poprawia komfort codziennej pracy, gwarantując bezpieczeństwo i wygodę obsługi wózka widłowego.