Toyota Blog

Wybierasz nowy wózek widłowy z napędem diesla do swojego przedsiębiorstwa i chcesz dowiedzieć się jak porównywalnie wygląda spalanie wózków widłowych pomiędzy różnymi kategoriami podnośników? Ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.
Każdy posiadacz wózka widłowego marki Toyota może w przyszłości spotkać się z sytuacją, w której obsługiwany wózek widłowy nagle wskaże kod błędu. W poniższym artykule odpowiadamy na pytanie: jak zachować się w takiej sytuacji? Co mogą oznaczać konkretne kody błędów oraz jak je skasować.
Posiadanie aktualnych ważnych uprawnień na wózki widłowe to konieczność dla każdej osoby, która ubiega się o stanowisko operatora wózka widłowego lub też jako magazynier chce mieć możliwość obsługi urządzenia podnośnikowego. Wymóg ten nie jest spowodowany jedynie kwestiami bezpieczeństwa, a jego niespełnienie, czyli - obsługa wózków widłowych bez uprawnień UDT niesie ze sobą konkretne konsekwencje.
Praca na zaawansowanych wózkach z mechanicznym napędem podnoszenia wymaga od operatorów posiadania specjalnych uprawnień. Od 2019 roku zmieniły się zasady ich wydawania. Jak w tym momencie wygląda kwestia terminowości uprawnień wydawanych przez Urząd Dozoru Technicznego? Czy osoby, które uzyskały już zezwolenia na pracę na wózkach widłowych stracą je? Tego i wiele więcej dowiecie się z naszego artykułu.
Odpowiednio dopasowany rozstaw wideł wózka widłowego jest bardzo istotny. W naszym krótkim poradniku odpowiemy na pytanie od czego zależy rozstaw i jaki ma wpływ na pracę wózka widłowego a także wymienimy 3 najczęściej występujące opcje ustawienia wideł.
W odniesieniu do pracy magazynowych często wspomina się o wymiarach wózków widłowych. To bardzo ważne, aby pasowały one do szerokości dróg transportowych. Jednak, czy zastanawialiście się kiedykolwiek, ile waży wózek widłowy lub wózek paletowy? W poniższym artykule odpowiadamy na te pytanie.
Nie każdy wózek widłowy oryginalne został wyposażony w zabudowaną kabinę. Większość urządzeń czołowych kupowanych od producenta dysponuje jedynie metalową ramą bezpieczeństwa, która ewentualnie wyposażona bywa w daszek zabezpieczający przed ewentualnym upadkiem unoszonego ładunku na głowę operatora. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej konstrukcjom jakimi są kabiny do wózków widłowych.
Ostatnimi czasy prezentujemy informację oraz wiedzę dotyczącą zarówno części do wózków widłowych, jak i osprzętu. Tym razem informacje zawarte w artykule odnoszą się do nieco mniejszych urządzeń transportowych - czyli paleciaków, które to wyposażone są w dyszel.
Na naszym blogu regularnie prezentujemy treści dotyczące zarówno samych wózków widłowych, jak i elementów osprzętu czy części do urządzeń. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się bliżej oponom do wózków widłowych.

Przesuw boczny - co warto o nim wiedzieć?

W pracy magazynowej liczy się bezpieczeństwo, szybkość i precyzja wykonywanych zadań a także wydajność. Dla uzyskania jeszcze lepszych efektów warto pomyśleć o osprzęcie do wózka widłowego jakim jest przesuw boczny. Kiedy warto go montować i co można dzięki niemu osiągnąć? Tego dowiesz się z naszego artykułu.
Nieodzownym elementem w konstrukcji wózków widłowych z masztem jest karetka. Odpowiada zarówno za prawidłowy ruch pionowy przymocowanych do niej wideł, jak i za stabilne utrzymanie na nich ładunku. Właśnie dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniej klasy karetki wózka widłowego. Zobacz, jak to zrobić!
Jednym z ważniejszych układów każdego wózka widłowego jest układ hydrauliczny, odpowiadający za możliwość unoszenia ładunków. Podnoszenie palet należy do najważniejszych zadań wózków jezdniowych unoszących, dlatego warto znać przynajmniej podstawy funkcjonowania czy główne elementy tego układu.
Butla gazowa do wózków widłowych to niezbędny, służący napędowi element w urządzeniach spalinowych gazowych. Stosuje się je także w widlakach z napędem mieszanym. W niniejszym tekście odpowiemy na 5 najważniejszych pytań dotyczących butli gazowych do wózków widłowych. Zapraszamy do lektury!
Akumulator do wózka widłowego - ile cykli pracy wytrzyma? Jak chronić go przed zepsuciem? Ile powinno się go ładować? Na te i wiele więcej pytań odpowiedzi znajdziesz na tej stronie
Gdy masz już wybrany odpowiedni wózek widłowy pozostaje jeszcze tylko podpisanie umowy kupna-sprzedaży. Właściwie załatwienie i dopilnowanie wszystkich formalności podczas zakupu wózka widłowego jest bardzo istotne. Poniżej odpowiemy na pytanie - co powinna zawierać taka umowa i kto ma ją sporządzić.
Jednym z podstawowych problemów pojawiających się bezpośrednio po zakupie wózka widłowego jest to jak bezpiecznie i sprawnie przetransportować urządzenie do firmy. W dzisiejszym artykule odpowiemy na pytanie- jak zorganizować transport wózków widłowych oraz co należy zadbać, by przebiegał on bez zakłóceń. Zapraszamy do lektury!

Naprawa i konserwacja wózków widłowych

Nawet najlepszej jakości wózki widłowe wymagają prawidłowej dbałości o ich stan techniczny. Długą żywotność oraz dobrą efektywność zapewnić może im odpowiednia konserwacja, a w przypadku jakichkolwiek (nawet drobnych) usterek - profesjonalna i przeprowadzona kompleksowo naprawa wózków widłowych.
Konserwacja wózków podnośnikowych to coś, o co warto zadbać w firmie. Istnieje kilka prostych czynności, niezależnych od pory roku, które można wykonać samodzielnie, zabezpieczając pojazdy przed awariami czy usterkami. Wózki podnośnikowe są proste w obsłudze oraz konserwacji, przez co są chętnie i często wybierane do transportu poziomego.
Paleciaki to proste technologicznie i łatwe w obsłudze urządzenia. Pomimo, iż nie należą do kategorii wózków podlegających pod nadzór Urzędu Dozoru Technicznego, warto kompleksowo dbać o ich konserwację, tak aby cieszyły się jak najdłuższą żywotnością. Co w przypadku, gdy jednak nastąpi nieunikniona awaria? Bardzo ważna jest szybka reakcja i prawidłowa naprawa paleciaków.
Większość przedsiębiorców zna możliwości wydajnych i uniwersalnych wózków widłowych. Duży udźwig, efektywny a przy tym ekonomiczny napęd oraz duża wysokość unoszenia - to tylko niektóre z zalet widlaków. Jednak, co w przypadku, gdy w magazynie czy firmie potrzebny jest mały, poręczny sprzęt? Może warto wtedy pomyśleć o zakupie paleciaka ręcznego?

Resurs wózka widłowego w pigułce!

Chcesz wiedzieć, dlaczego obliczanie resursu jest takie ważne i dla których pojazdów powinno być wykonane? Jakie informacje zawarte są w dokumentacji oraz kto ma do nich dostęp? Jakie będą konsekwencje nieprawidłowo podanych danych i błędnie wyliczonego resursu wózków widłowych? O wszystkim tym przeczytacie w poniższym artykule!
Dodatkowy osprzęt do wózków widłowych to zespół wymiennych elementów, które mogą być montowane na urządzeniach w zamian za tradycyjne widły. Istnieją różne rodzaje osprzętu z różnorodnym przeznaczeniem, które zamontowane na pojeździe sprawiają, że zmienia się jego przeznaczenie oraz zwiększa mnogość możliwych zastosować. W niniejszym artykule przedstawimy najbardziej popularne rodzaje osprzętu wraz z ich sugerowanym przeznaczeniem.
Maszt do wózka widłowego pełni bardzo istotna rolę w procesie unoszenia ładunków na duże wysokości. Gdyby nie on, niemożliwe byłoby przeprowadzanie operacji, z których słyną wózki jezdniowe unoszące. Co warto wiedzieć o masztach do wózków widłowych? Zobaczcie w naszym artykule!
Czy wiesz, że jeśli potrzebujesz tymczasowo dłuższych wideł w wózku widłowym, wcale nie musisz wymieniać ich na nowe? Pomogą Ci w tym przedłużki do wideł. Sprawdź, czym są, jak prawidłowo dobrać długość przedłużki do widły i jaki powinny mieć udźwig. Zapraszamy do lektury!
Widły do palet to chyba najbardziej charakterystyczny oraz nieodzowny (przynajmniej w przypadku transportowania palet właśnie) element wózków widłowych. W sieci krąży dużo mniej i bardziej wiarygodnych informacji na ich temat. Warto je zweryfikować, tak, aby nie dać się nabrać podczas wymiany czy zakupu.
Palety wykorzystywane są w transporcie jako sztywne podłoża umożliwiające przewożenie niewielkich ładunków skumulowanych w większych partiach. Zaprojektowano je w taki sposób, aby z łatwością mogły być obsługiwane przez każdego typu wózki jezdniowe unoszące. Jednak palety mogą różnić się między sobą. Zanim podejmiesz decyzję o zakupie, poznaj najważniejsze rodzaje palet!
Regały magazynowe pełnią bardzo ważne funkcje. To dzięki nim towar przechowywany w magazynach może być składowany w większych ilościach, z zachowaniem przejrzystości. Właściwie dobrane, solidne regały magazynowe mogą służyć nawet przez wiele lat. Wszystkiego, co warto o nich wiedzieć, dowiecie się z poniższego artykułu!
Czy wiesz, jakie zmiany zaszły w ustawie o dozorze technicznym w tym roku? Co się zmieniło? Kiedy nowelizacja weszła w życie i jak jej postanowienia mają się do pracowników branży magazynowej i logistycznej? Wszystko, co warto wiedzieć o ustawie o Dozorze Technicznym 2019 - teraz znajdziesz w jednym miejscu! Zapraszamy!
W magazynach, gdzie transport ładunków za pomocą wózków jezdniowych odbywa się równolegle do poruszania się pieszych po tej samej przestrzeni, warto szczególnie zadbać o bezpieczeństwo i jednych i drugich. Pomóc temu może prawidłowe wyznaczenie dróg transportowych w magazynie. Jak zrobić to prawidłowo? Dziś odpowiadamy na to pytanie!
Magazynowanie towarów jest procesem w znacznej, jeśli nie w decydującej, mierze opierającym się na wykorzystaniu wózków jezdniowych podnośnikowych. W poniższym artykule omówimy główne założenia magazynowania oraz to, w jaki sposób proces ten powinien przebiegać, tak aby był efektywny, sprawny i przynosił wymierne korzyści finansowe.
Bezpieczna jazda wózkiem widłowym wymaga nie tylko jego pełnej sprawności, ale także prawidłowo dobranych, dobrej jakości opon. To one odpowiadają za utrzymanie całego pojazdu wraz z ładunkiem. Ważne, aby były dostosowane do podłoża po jakim mają się poruszać. Kiedy należy je wymienić? Jakie wybrać? Tego dowiesz się z naszego poradnika!
Podstawową umiejętnością, jaką musi posiadać każdy operator wózka podnośnikowego jest odczytywanie informacji na podstawie diagramu udźwigu wózka widłowego. Nie wiesz jak to zrobić? Zapraszamy do lektury!
Poznaj zasady bezpiecznej jazdy wózkiem widłowym! Nie czekaj! Wszystko, co musisz wiedzieć o czynnościach przed i w trakcie obsługi wózka widłowego w jednym miejscu!
Wszystko, co powinieneś wiedzieć o rejestracji i przeglądach wózków widłowych w jednym miejscu! Teraz możesz mieć pewność, że zgromadzisz wszystkie potrzebne dokumenty, a zarejestrowanie wózka pójdzie Ci jak z płatka!
Obsługa jezdniowych wózków podnośnikowych to nie tylko transport ładunków, ale także utrzymywanie pojazdów w dobrym stanie technicznym oraz rzetelnie wykonywana regularna konserwacja. Za nią właśnie odpowiada konserwator wózków widłowych!
Współcześnie coraz więcej osób decyduje się związać swoją przyszłość z pracą na wózkach widłowych. Chcesz wiedzieć na czym dokładnie polega praca operatora wózka widłowego? Czego wymaga się na tym stanowisku, jakie będą Twoje przyszłe obowiązki i na jakie wynagrodzenie możesz liczyć? Zapraszamy do lektury!
Egzamin przed Komisją Urzędu Dozoru Technicznego składa się z dwóch części - teoretycznej oraz praktycznej. O ile do części praktycznej możecie przygotować się wyłącznie szkoląc się w jeździe i manewrowaniu wózkiem widłowym na żywo, o tyle, materiał do części teoretycznej możecie powtórzyć także w zaciszu własnego domu. Niebawem czeka Was egzamin UDT na wózki widłowe? Pytania i odpowiedzi, które dziś zaprezentujemy - pomogą Wam go zdać!
Aby zdobyć uprawnienia na wózki widłowe niezbędne jest zdanie egzaminu przed Urzędem Dozoru Technicznego. Natomiast pozytywny wynik egzaminu motywowany jest zaliczeniem kursu na wózki widłowe. Jeśli dopiero planujesz zapisać się na ten kurs i jesteś pełen obaw, mamy dla Ciebie zbiór porad, które pomogą Ci go zdać!
Zawód operatora wózka widłowego cieszy się obecnie coraz większą popularnością oraz dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony młodych osób, szukających swojej pierwszej pracy, studentów chcących zarobić na czesne, czy osób, które muszą przekwalifikować się, by znaleźć nową pracę. Aby jednak móc podjąć pracę w tym zawodzie, potrzebne są uprawnienia na wózki widłowe. Chcesz wiedzieć jak wyglądają oraz jak je zdobyć? Zapoznaj się z naszym artykułem!