Wózki widłowe wysokiego składowania 

Wózki wysokiego składowania (czyli inaczej wózki widłowe typu reach truck) to urządzenia, które (jak sama nazwa wskazuje) wykorzystuje się przede wszystkim w magazynach wysokiego składowania. Dzięki charakterystycznej, kompaktowej budowie, pojazdy te z łatwością poruszają się w wąskich korytarzach roboczych i pomiędzy regałami w magazynach.

Wózki wysokiego składowania serii BT Reflex

Charakteryzują się dużym przyśpieszeniem i doskonałą prostotą w obsłudze oraz kierowaniu, co przekłada się na optymalizację czasu pracy oraz znaczące podwyższenie jej komfortu. Wózki widłowe wysokiego składowania znajdują zastosowanie w transporcie poziomym, a także w sytuacjach, gdy wymagane jest wykonywanie manewrów wewnątrz pomieszczeń na dużych wysokościach, czyli we wszelkiego typu magazynach, firmach logistycznych, centrach dystrybucji i wszędzie tam, gdzie rozwiązanie stanowi wysokie składowanie.

Wózki wysokiego składowania serii  BT Reflex dzięki swym parametrom (wysokość podnoszenia do 12,5 metra oraz udźwig od 1,2 do 2,7 tony) nadają się do prac i rozmieszczania towarów na wysokich regałach, składowania blokowego a także sprawnego przewożenia wewnętrznego długich ładunków. Co istotne, te niezwykle wydajne wózki wysokiego składowania sprawdzają się również (podobnie jak wózki unoszące) w miejscach, gdzie panują niskie temperatury (na przykład podczas pracy w chłodniach).

Ponadto wózki widłowe wysokiego składowania Toyota-Widłowe są dobrze wyposażone w istotne funkcje bezpieczeństwa, które szczególnie ułatwiają wewnętrzny transport (nawet długich i niewygodnych ładunków) oraz zwiększają możliwości pracy operatora.

Praca na wózkach wysokiego składowania

Wózki wysokiego składowania są nieco bardziej zaawansowane niż np. wózki paletowe elektryczne czy wózki widłowe elektryczne, dlatego też ich obsługa może wydawać się odrobinę bardziej skomplikowana i wymagająca.

Operatorzy wózków wysokiego składowania są zobowiązani do posiadania uprawnień UDT do obsługi wózków jezdniowych unoszących, które wydawane są na określony czas. By je zdobyć konieczne jest:

  • przejście psychotestów na wózki widłowe,
  • uzyskanie zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań,
  • zaliczenie dwóch części egzaminu przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego.

Wymogi te wynikają z faktu, iż praca na wózkach widłowych wysokiego składowania wymaga dużej odpowiedzialności. Podczas podnoszenia masztu z ładunkiem, operator odpowiada za kilku tonowy ładunek oraz bezpieczeństwo swoje i pozostałych pracowników magazynu. Właśnie dlatego tak istotne są zarówno umiejętności operatorów, jak i doskonała jakość i solidne wykonanie konstrukcji wózka wysokiego składowania.

Wózek wysokiego składowania - najwyższa jakość, największe możliwości

Nowe wózki widłowe wysokiego składowania gwarantują wydajną pracę oraz bezpieczeństwo transportu i operatora. Po więcej informacji zapraszamy Państwa do konsultacji z naszym pracownikiem, który pomoże w doborze odpowiednich wózków wysokiego składowania, wózków widłowych elektrycznych czy wózków spalinowych.

Zobacz więcej
Wózki widłowe wysokiego składowania

Podkategorie

Jest 5 produktów.